Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych dla naszego powiatu

  • 20.04.2020, 15:14
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2020-04-20funduszdrog.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ogłoszono listę inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Do regionu świętokrzyskiego popłynie łącznie 145 mln zł. W powiecie starachowickim ze wsparcia skorzystają gminy: Brody, Pawłów i Mirzec. Przebudowa odcinka Konstytucji 3 Maja - Partyzantów w Starachowicach na razie znalazła się na liście rezerwowej.

145 mln zł – taka kwota z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wesprze w sumie 197 inwestycji w województwie świętokrzyskim - informuje wojewoda Zbigniew Koniusz.

W powiecie starachowickim, jak dodaje posłanka z PiS Agata Wojtyszek, pomoc przyznano gminom Brody, Pawłów i Mirzec na w sumie 5 zadan. Są to:

Gmina Pawłów

- Kontynuacja remontu drogi gminnej Nowy Bostów – Wawrzeńczyce, to inwestycja kilkuletnia (2019-2021), w tym roku dofinansowanie - 758 tys. 294 zł

- Kontynuacja remontu drogi gminnej w miejscowości Nowa Bukówka, inwestycja kilkuletnia (2019-2021), w tym roku dofinansowanie - 227 tys. 161 zł

Gmina Brody

- Przebudowa drogi gminnej od drogi Ostrowiec - Radom do wsi Górki I (DPS) wraz z chodnikiem i oświetleniem - inwestycja tegoroczna, dofinansowanie - 1 mln 492 tys. 610 zł

Przebudowa drogi w miejscowości Jabłonna ul. Ogrodowa - I etap, inwestycja tegoroczna, dofinansowanie - 341 tys. 600 zł

- Gmina Mirzec

Przebudowa drogi wewnętrznej odchodzącej od drogi wojewódzkiej nr 744 w kierunku wsi Trębowiec - Krupów (I etap), inwestycja tegoroczna, dofinansowanie - 526 tys. 957 zł.

Do FDS aplikowała też gmina Starachowice z przebudową odcinka od ul. Konstytucji 3 – go Maja do Partyzantów, ale póki co znalazła się na liście rezerwowej, z szansą na realizację w przypadku pojawienia się pieniędzy po rezygnacji samorządów z inwestycji lub w wyniku oszczędności na przetargach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe