MAN znów zwalnia ludzi

  • 29.04.2020, 13:02
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2020-04-29man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O kolejnych zwolnieniach w firmie MAN Bus Starachowice informuje przewodniczący zakładowej „Solidarności”Jan Seweryn. Chodzi w sumie o około 100 osób. Pierwsze z nich straciły pracę w tym miesiącu, następne kończą zatrudnienie w maju.

Redukcje wśród załogi zaczęły się w ubiegłym tygodniu i jak mówi przewodniczący „Solidarności ”Jan Seweryn są wynikiem zapowiedzi pracodawcy o zmniejszeniu zatrudnienia z powodu spadku produkcji autobusów, jeszcze sprzed epidemii koronawirusa.

Wśród zwalnianych są nie tylko osoby zatrudnione przez agencję pracy tymczasowej, ale i te z długim stażem w fabryce MAN- a w Starachowicach. Przewodniczący Jan Seweryn zwraca uwagę, że uzasadnienie wypowiedzenia tych ostatnich jest mało wiarygodne.

Jan Seweryn przypomina, że zwolnienia w MAN - ie zaczęły się pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu cyklicznie się powtarzają. W rezultacie, jak obliczył, pracę straciło około 400 osób, a przyszłość nie zapowiada się lepiej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe