Do wymiany ponad 4 tysiące lamp w mieście

  • 04.05.2020, 14:18
  • Iwona Bryła
2020-05-04oswietlenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze miasta wracają do inwestycji zapowiadanej jeszcze w 2018 roku. Chodzi o wymianę oświetlenia ulicznego w całym mieście na energooszczędne lampy LED- owe. Dwa lata temu Starachowice otrzymały unijne dofinansowanie na ten cel. Teraz gmina ogłosiła przetarg i czeka na oferty.

Prezydent Starachowic Marek Materek tłumaczy, że długa zwłoka w realizacji tej inwestycji była spowodowana koniecznością spełnienia różnych wymogów biurokratycznych.

Gmina właśnie ogłosiła przetarg na to zadanie, które obejmuje wymianę ulicznych lamp w całym mieście, czyli łącznie 4072 sztuk na energooszczędne LED- y. Miałoby również dojść do wymiany starych latarni przy alei Armii Krajowej oraz ulicach Kieleckiej, Ostrowieckiej i Radomskiej.

Na modernizację oświetlenia ulicznego Starachowice otrzymały 6 mln 300 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Planowany termin realizacji inwestycji to 15 listopada.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 15.05.2020, 22:55
A czujniki ruchu założą? przecież co najmniej 80% czasu latarnie świecą dla nikogo na pustej ulicy, i my za to płacimy! Bądź pan konsekwentny w oszczędnościach i nie żałuj odrobiny kasy na te urządzenia!

Pozostałe