Rocznica 3 maja w dobie koronawirusa

  • 04.05.2020, 14:19
  • Iwona Bryła
2020-05-04trzecimaja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wymogi bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa  wpłynęły na tegoroczne starachowickie obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjna msza święta za Ojczyznę była mniej liczna, a uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości ograniczyła się do indywidualnego składania kwiatów.

Patriotyczna msza święta została odprawiona w południe w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych pod przewodnictwem księdza proboszcza Marka Janasa. Obecni byli głównie politycy: posłanka z PiS Agata Wojtyszek, starosta starachowicki Piotr Babicki, prezydent Starachowic Marek Materek, wiceprezydent Aneta Nasternak, przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach Bożena Wrona, radni powiatu i miasta oraz nieliczni mieszkańcy.

Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć transmisję liturgii w internecie. Kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3- go Maja składano nie w ramach charakterystycznej dla lat poprzednich zbiorowej uroczystości, ale indywidualnie. Część osób zrobiła to przed mszą świętą, część po zakończeniu nabożeństwa. Wśród nich byli m.in. prezydent Starachowic i jego zastępczyni, starosta starachowicki i przewodnicząca powiatowej rady, radni miasta i powiatu, posłanka Agata Wojtyszek. Mimo skromnej oprawy związanej z koniecznością zachowania rygoru sanitarnego, postarano się, by przy monumencie stanęła warta honorowa – dwóch młodych ludzi w mundurach strzelca Józefa Piłsudskiego oraz żołnierza z wojny polsko - bolszewickiej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe