Przedszkola jeszcze zamknięte

  • 06.05.2020, 10:42
  • Iwona Bryła
2020-05-06przedszkole.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice nie zmienia decyzji w sprawie rezygnacji z uruchomienia przedszkoli od 6 maja, jak proponował premier Mateusz Morawiecki. Tłumaczy, że taki krok wiąże się z zapewnieniem maluchom maksymalnego bezpieczeństwa, by uchronić je przez zakażeniem koronawirusem, a to wymaga więcej czasu na przygotowania i zgody Sanepidu. Jeśli przedszkola ruszą to w pierwszej kolejności przyjmą dzieci osób wykonujących określone zawody.

W tej chwili trwają sanitarne przygotowania w przedszkolach i szkolnych oddziałach przedszkolnych. Do placówek dostarczane są środki ochrony przeciwwirusowej, zakupiono termometry. Opracowano także nowe zasady postępowania dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

 

Gmina Starachowice uruchomi przedszkola pod warunkiem pozytywnej opinii Sanepidu. W pierwszej kolejności prawo do opieki będą mieć dzieci tych rodziców, których zawód zmusza do pojawienia się w pracy.  Konkretna decyzja związana z uruchomieniem przedszkoli być może będzie znana w połowie maja.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe