Nowe boisko i szkolne pracownie w SP nr 2

  • 11.05.2020, 13:48
  • Iwona Bryła
2020-05-11spnr2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przy Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów w Starachowicach rozpoczęła się budowa nowego boiska. Obiekt umożliwi uprawianie kilku dyscyplin sportowych. W ramach tego samego zadania w szkole zostaną doposażone pracownie do nauki języków obcych, matematyki i przyrody.

Szkoła Podstawowa nr 2 w peryferyjnej dzielnicy Michałów to ostatnia ze starachowickich placówek czekająca na plenerowe boisko. W tym roku marzenia uczniów i nauczycieli mają się urzeczywistnić. Rusza zapowiadana przez prezydenta miasta Marka Materka budowa boiska wielofunkcyjnego. Czyli takiego, które umożliwi grę w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa, a także będzie dysponować 3- torową bieżnią, skocznią oraz rzutnią do pchnięcia kulą. Jak podkreśla szef miasta obiekt nie tylko uatrakcyjni uczniom lekcje wychowania fizycznego, ale popołudniami będzie też służył lokalnej społeczności.

Dyrektor szkoły Agnieszka Samsonowska nie kryje jak wielką nagrodą dla pozbawionej jakiegokolwiek zaplecza sportowego placówki, jest budowa nowoczesnego boiska.

Inwestycja, która kosztuje około 780 tys. zł jest dofinansowywana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i obejmuje także doposażenie trzech szkolnych pracowni.


Firma Tokarol z miejscowości Dobre, która wygrała przetarg weszła na plac budowy dopiero niedawno z 2,5 miesięcznym opóźnieniem. Dlatego pierwotny termin realizacji inwestycji z końcem czerwca odsuwa się w bliżej niesprecyzowaną przyszłość. Prezydent Marek Materek podkreśla, że gmina dołoży starań, by wykonawca zakończył zadanie w tym roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe