Zabezpieczyli nielegalne papierosy

  • 12.05.2020, 15:14
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Zabezpieczyli nielegalne papierosy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej 40- letnią mieszkankę powiatu skarżyskiego. Podczas czynności okazało się kobieta w pojeździe miała blisko 1200 sztuk papierosów. Dodatkowo w miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za to wykroczenie kobiecie grozi wysoka grzywna.

Policjanci ze starachowickiej komendy wspólne z funkcjonariuszami celno-skarbowymi mając podejrzenia, że 40-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego może trudnić się nielegalnym procederem, zawiązanym z handlem wyrobami tytoniowymi, zatrzymali wczoraj rano do kontroli kierowany przez nią pojazd marki renault. Jak się szybko okazało przypuszczenia mundurowych były niezwykle trafne. Kobieta oprócz produktów spożywczych, które obwoźnie sprzedawała w aucie miała blisko 1200 sztuk papierosów. Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania 40-latki. Tam znaleźli kolejne ponad 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.  

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę bliską 14000 złotych. Jej czyny oceni teraz sąd. Kobiecie grozi bardzo wysoka grzywna.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe