W ograniczonym zakresie wznawiają działalność przedszkola

  • 15.05.2020, 10:35
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W ograniczonym zakresie wznawiają działalność przedszkola
Informujemy, że 18 maja 2020 r. wznowiona zostanie, w ograniczonym zakresie, działalność przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Starachowice. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  pozytywie zaopiniował dopuszczenie placówek przedszkolnych do ponownego użytkowania.

W celu zapewnienia dzieciom bezpiecznych warunków pobytu w przedszkolu określono zasady korzystania z opieki z opieki przedszkolnej w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia.  Zgodnie z tymi zasadami m.in.: pierwszeństwo z korzystania z opieki przedszkolnej mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu oraz dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia z opieką w domu. Dyrektor placówki może odmówić przyjęcia dziecka jeżeli jego opiekunowie mają możliwość zapewnienia mu opieki. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe  bez objawów chorobowych (katar, kaszel, podwyższona temperatura, bóle mięśni inne) sugerujących chorobę. W przypadku wystąpienia u dziecka objawów chorobowych zbliżonych do COVID – 19,  a spowodowanych inną chorobą  (np. alergią powodującą katar, kaszel) dyrektor przedszkola może uzależnić przyjęcie dziecka od przedstawienia przez opiekuna zaświadczenia lekarskiego na tę okoliczność.

W placówkach wprowadzona zostanie „Procedura postępowania na wypadek zakażenia lub zachorowania na Covid – 19 w placówce przedszkolnej.”

Więcej informacji  na stronie: starachowice.eu oraz Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Starachowice.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe