26 tys. zł dla muzeum na projekt filmowy o Wielkim Piecu

  • 18.05.2020, 13:34
  • Iwona Bryła
2020-05-18muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dostosowuje swoją ofertę do ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Pozyskało państwową dotację, za którą chce zlecić nakręceniu filmu o funkcjonowaniu Wielkiego Pieca i udostępnić go w internecie. Projekt jest o tyle oryginalny, że zakłada wykorzystanie gry aktorskiej do „ożywienia” archiwalnych zdjęć.

26 tys. zł z programu „Kultura w sieci” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało starachowickie muzeum na przedsięwzięcie pod hasłem „Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach”. Będzie to film zrealizowany na bazie materiałów fotograficznych, w którym opowiedziana zostanie historia zabytkowego Wielkiego Pieca do wytopu żelaza, od momentu jego uruchomienia w 1899 roku po wygaszenie w roku 1968. Około 50 zdjęć „ożyje” dzięki zaangażowaniu aktorów do odgrywania utrwalonych na nich scen.

Starosta starachowicki Piotr Babicki i posłanka PiS Agata Wojtyszek mówili o nowej formie udostępniania kultury w internecie, w czasie gdy bezpośredni kontakt utrudnia panująca epidemia.

Dyrektor muzeum Paweł Kołodziejski poinformował też o dwóch innych projektach realizowanych w placówce dzięki dotacjom z budżetu państwa. To kolejna wystawa z cyklu poświęconego gospodarstwu domowemu oraz kontynuacja renowacji zabytkowego rurociągu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe