Stanowisko firmy Animex w sprawie 4 nowych zakażeń koronawirusem

  • 22.05.2020, 10:06
  • Iwona Bryła
Stanowisko firmy Animex w sprawie 4 nowych zakażeń koronawirusem
Animex Foods potwierdza, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Już w chwili podejrzenia zakażenia u tych osób, pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt, zostali przez pracodawcę prewencyjnie odsunięci od pracy. Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki na bieżąco kontaktują się z Sanepidem i podejmują działania zgodne z wytycznymi tych służb.

Jednocześnie, Animex Foods podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków prewencyjnych w stosunku do pracowników zakładu, polegających m.in. na skierowaniu do domów osób z grupy podwyższonego ryzyka, tj. członków załogi powyżej 60 roku życia oraz pracowników zmagających się z niektórymi chorobami przewlekłymi. Działania zapobiegawcze podjęte w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach konsultowane były z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Równolegle Animex Foods zawiadamia, iż w chwili obecnej zakład zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję.

Łukasz Dominiak

Rzecznik Prasowy Animex Foods

 

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe