Związki zawodowe MAN BUS i PKC GROUP piszą do wojewody o przebadanie pracowników

  • 03.06.2020, 09:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Związki zawodowe MAN BUS i PKC GROUP piszą do wojewody o przebadanie pracowników
Przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Jan Seweryn pisze do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o pilne przeprowadzenie badań pracowników MAN BUS Sp. z o.o. i PKC GROUP POLAND.  

Sz. P. Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski. W ostatnim czasie pojawiły się w MAN BUS Sp. z o.o. i PKC GROUP POLAND przypadki zarażenia się pracowników koronawirusem. W chwili obecnej w MAN BUS jest dwie takie osoby, a w PKC GROUP jedna. W związku z tym duża grupa pracowników, którzy mieli kontakt z zarażonymi skierowana została na kwarantannę. W MAN BUS na kwarantannie przebywa 42 pracowników, a w PKC GROUP 10 pracowników. Jest wielce prawdopodobne, że wśród nich też są osoby zarażone. Pracownicy MAN BUS i PKC GROUP są bardzo zaniepokojeni zaistniałą sytuacją, bo obawiaj się o zdrowie swoje i swoich rodzin.
     Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność”, która obejmuje swoim związkowym działaniem MAN BUS i PKC GROUP, zwraca się do Pana z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu natychmiastowe przebadanie pracowników przebywających na kwarantannie, co pozwoliłoby ustalić czy są oni zarażeni czy nie. W przypadku gdyby okazało się, że w grupie tej są osoby zarażone należałoby ustalić z którymi osobami miały one kontakt i także je przebadać. Ponadto należy umożliwić przebadanie się pracownikom, którzy podejrzewają, że mogli mieć kontakty z osobami zarażonymi zarówno w zakładach jak i poza nimi.
     Liczymy, że do problemu podjedzie Pan ze zrozumieniem i podejmie stosowne działania.
 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mas
Mas 03.06.2020, 14:18
Nie przebadają bo trzeba nauczyciołków przebadać przy***sów posła Lipca

Pozostałe