Kierowcy nie respektują zakazu przejazdu tirów przez Wąchock

  • 05.06.2020, 13:46
  • Iwona Bryła
2020-06-05wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wieloletnie starania samorządowców o ograniczenie przejazdu przez Wąchock samochodów ciężarowych został uwieńczony sukcesem. Powiat starachowicki postawił na ulicach Kolejowej i Radomskiej znak, który zakazuje korzystania z nich pojazdom o ładowności powyżej 12 ton. Sukces ma jednak gorzki smak, ponieważ wielu kierowców znak lekceważy.

Inicjatorami postawienia znaku blokującego tirom przejazd przez wąchockie ulice byli przewodniczący tamtejszej rady miejskiej Adrian Malinowski oraz wiceprzewodniczący Sylwester Rudzki.

Samorządowcy zyskali też pełne poparcie ze strony burmistrza Jarosława Sameli.

Na zlecenie władz powiatu starachowickiego Zarząd Dróg Powiatowych postawił na ulicach Kolejowej i Radomskiej zakaz poruszania się dla samochodów o ładowności powyżej 12 ton. Obostrzenie ma charakter czasowy, obowiązuje od 1 czerwca do 30 września.

Niestety, dla wielu kierowców ciężarówek jakby nic się nie zmieniło. Mimo wyraźnego zakazu nadal wjeżdżają na objęte ochroną ulice. Spytaliśmy policję, jak zamierza reagować na te wykroczenia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe