Egzamin dojrzałości w dobie koronawirusa

  • 05.06.2020, 13:47
  • Iwona Bryła
2020-06-05matura.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek rozpoczynają się egzaminy maturalne. Będą inne niż dotychczasowe z powodu epidemii. Uczestnicy muszą m.in. zabrać ze sobą maski ochronne. W Starachowicach przebadano też chętnych nauczycieli i znane są już wyniki.

Nie w maju, a w czerwcu i z zachowaniem różnych obostrzeń sanitarnych odbędzie się tegoroczna matura. Rozpocznie się jednak od tradycyjnego sprawdzianu z języka polskiego. Będzie miał charakter pisemny i tylko w takiej formie uczniowie będą zdawać praktycznie wszystkie egzaminy.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach Dariusz Lipiec zapewnia, że jego szkoła jest dobrze przygotowana na nietypową maturę.

Nauczyciele starachowickich szkół średnich, którzy wyrazili taką wolę zostali w tym tygodniu poddani testom na obecność koronawirusa. Jak poinformowała radna powiatowa Agnieszka Kuś wszyscy przebadani mają wyniki ujemne.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe