Krok bliżej do obwodnicy Wąchocka

  • 15.06.2020, 15:05
  • Iwona Bryła
2020-06-15wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W połowie marca br. na rynku w Wąchocku uroczyście informowano o przygotowaniach do budowy nowej drogi omijającej miasto, a dziś w tym samym miejscu i równie ceremonialnie ogłoszono przetarg na to zadanie. W obu wydarzeniach uczestniczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Inwestycja drogowa odciążająca gminę od nadmiernego ruchu samochodowego jest finansowana z rządowego programu „100 obwodnic”.

 

Zadanie zrealizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach. Jej dyrektor Krzysztof Strzelczyk szacuje, że przetarg na budowę obwodnicy powinien się rozstrzygnąć z końcem roku, a zaprojektowanie i budowa potrwałaby do 3 lat.

 

Obecni na ceremonii uruchomienia procedury przetargowej drogą elektroniczną przedstawiciele władz różnych szczebli, wyrazili satysfakcję z inwestycji, która poprawi jakość życia lokalnej społeczności i jest przykładem dotrzymanej obietnicy.

 

Obwodnica ma mieć ponad 11 kilometrów długości i zostanie zbudowana jako ciąg dwóch dwupasmowych jezdni w jedną i drugą stronę.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe