Młodzi ze Starachowic w sejmiku województwa

  • 23.06.2020, 11:46
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Młodzi ze Starachowic w sejmiku województwa
Przed nami II kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Swoje kandydatury do organu zgłosiło 51 młodych mieszkańców województwa. Młodzieżowy sejmik liczyć będzie 33 radnych, w tym pięć osób reprezentuje nasze miasto.

Radni pochodzą z różnych części województwa, m. in. z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Pawłowa, Kunowa, Miedzianej Góry, Kluczewska, Włoszczowy, Bogorii i Radoszyc. Najmłodszy radny ma 15 lat, zaś najstarsza radna ma 22 lata i reprezentuje Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

W pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku, miasto Starachowice reprezentowała Dominika Chmielewska – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, która o swojej działalności w sejmiku, mówi tak: „Bycie radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Dzięki temu, że mogłam być głosem młodzieży naszego miasta wśród osób z całego województwa świętokrzyskiego miałam możliwość wziąć udział w wielu ważnych dyskusjach, spotkaniach oraz wydarzeniach. Poznałam wiele inspirujących osób, a także rozwinęłam się jako osoba oraz jako społecznik. Cieszę się że Starachowice mają tak liczną reprezentacje w sejmiku”.

img 7601 domi

Pięć osób, uczniów starachowickich szkół z mandatem radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to: Igor Kaczorowski, Julia Wysocka, Iga Stępniewska, Mikołaj Michalczak i Borys Bajdo. Nowi radni to aktywni społecznicy działający w środowisku lokalnym, działają m.in. w Młodzieżowej Radzie Miasta, biorą czynny udział w projektach organizowanych prze Urząd Miejski w Starachowicach.

A co o udziale w pracach Młodzieżowego Sejmiku mówią nowi radni?

img 7544 iga

Iga Stępniewska: „Działanie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to dla mnie kształtowanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Jest to ważny element odpowiedzialności za przyszłość małej ojczyzny. Zgłosiłam się do Młodzieżowego Sejmiku, ponieważ chcę być aktywnym obywatelem!”

 

img 7562 igor

Igor Kaczorowski: „Zgłosiłem się do Młodzieżowego Sejmiku ponieważ bardzo ważny jest dla mnie samorozwój, zdobywanie doświadczenia i wiedzy, poznawanie nowych osób. Jestem lokalnym patriotą, który chce aktywnie uczestniczyć w życiu samorządnym województwa”.

 

 

img 7576 julia

Julia Wysocka: „Zgłosiłam się do młodzieżowego sejmiku, aby zmieniać nastawienie młodych ludzi do polityki młodzieżowej. Działanie w nim pozwoli mi na dotarcie do szerszego grona rówieśników i pomoże mi zaszczepić w nich miłość do ulepszania tego co nas otacza.”

 

 

img 7596 mikolaj

Mikołaj Michalczak: „Zgłosiłem do młodzieżowego sejmiku województwa świętokrzyskiego, żeby rozwijać się, poznawać nowych ludzi, którzy nauczą mnie czegoś nowego oraz rozwijać się w polityce młodzieżowej. Dzięki niemu mogę zainteresować moich przyjaciół działaniem społecznym.”

 

 

img 7559 borys

Borys Bajdo: „Zgłosiłem formularz do Młodzieżowego Sejmiku, ponieważ chce nabyć wiedzę i nowe doświadczenia, którymi będę mógł się podzielić z rówieśnikami i zachęcić ich do uczestnictwa w działaniach społecznych.”

 

 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe