Agata Wojtyszek interweniuje w sprawie braku opiekunów w DPS-ie

  • 24.06.2020, 14:13
  • Iwona Bryła
2020-06-24dps.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach z powodu zakażeń koronawirusem zaczyna brakować opiekunów dla pensjonariuszy. Posłanka PiS Agata Wojtyszek podjęła się zorganizowania pomocy w tym zakresie. Na jej apel odpowiedział już klasztor na Świętym Krzyżu.

W Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach 12 czerwca zachorowała pierwsza osoba, a aktualnie koronawirusa mają już 33, w tym 14 pracowników. Wsparcie w tej trudnej dla placówki sytuacji zaoferowała posłanka PiS Agata Wojtyszek.

Posłanka zajęła się też zorganizowaniem brakujących osób do opieki nad pensjonariuszami. W tej sprawie zwróciła się do przełożonego klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Do pracy w starachowickim DPS-ie oddelegowano już dwóch zakonników, a pięciu kolejnych ma przybyć w piątek.

Starachowicki DPS będzie potrzebować jeszcze 3 pielęgniarek i tyle samo opiekunek i tu posłanka liczy na odzew ze strony wojewody świętokrzyskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe