Kierownictwo powiatu z poparciem większości radnych

  • 26.06.2020, 12:18
  • Iwona Bryła
2020-06-26absolutorium.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Powiatu w Starachowicach na czwartkowej sesji oceniała zarząd powiatu ze starostą Piotrem Babickim na czele. Większością głosów, przy tradycyjnym sprzeciwie opozycji, udzieliła mu zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.

Podstawą do udzielenia zarządowi powiatu wotum zaufania była ocena dokumentu pod nazwą „Raport o stanie powiatu starachowickiego za 2019 rok”. Opozycyjny klub PiS ocenił go negatywnie. Danuta Krępa i Agnieszka Kuś zarzuciły mu m.in. ogólnikowość i brak niektórych danych.

Joanna Główka zwróciła uwagę na zbyt małą ilość mieszkań dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej.

Polemikę z opozycją podjęli: wicestarosta Dariusz Dąbrowski oraz starosta Piotr Babicki.

Za udzieleniem kierownictwu powiatu wotum zaufania głosowało 13 radnych, 8 było przeciw. Tematykę oceny pracy obecnego zarządu zamknęło głosowanie nad udzieleniem mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Tu głosy rozłożyły się następująco:13 za, 7 przeciw i 1 wstrzymujący się.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe