Absolutorium dla Prezydenta Miasta z tytułu wykonania budżetu Gminy Starachowice za 2019 rok

  • 26.06.2020, 14:22
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Absolutorium dla Prezydenta Miasta z tytułu wykonania budżetu Gminy Starachowice za 2019 rok
Udzielenie absolutorium dla prezydenta przez radnych Rady Miejskiej oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego w określonym czasie w tym przypadku za rok 2019.

Rok 2019 był to dobry czas dla miasta Starachowice pod względem rzetelności i celowości gospodarowania gminnymi finansami. Zwiększyliśmy wydatki na realizację inwestycji nie zwiększając zadłużenia miasta. Zadłużenie Starachowic na koniec 2019 roku wyniosło 40 879 124,63 zł i przez ostatnich 5 lat zmniejszyła się o ponad 2,6 mln zł. Natomiast na koniec roku 2014 zadłużenie to wynosiło 43 560 488,40 zł.

Przy malejącym zadłużeniu zwiększyliśmy wydatki na inwestycje, które w latach 2014 – 2019 wyniosły ok. 140 mln zł. W roku 2019 zdecydowana większość funduszy przeznaczona została na realizację inwestycji drogowych. Dzięki takim działaniom udało nam się nadrobić wieloletnie zaległości i w znaczący sposób poprawić stan infrastruktury drogowej w naszym mieście.

Ponadto wsłuchując się w głosy mieszkańców inwestowaliśmy w bazę rekreacyjną, budowaliśmy place zabaw, stworzyliśmy strefy zieleni miejskiej jeszcze bardziej akcentując wyjątkowe położenie naszego miasta.

Warto podkreślić, że dzięki rosnącym wydatkom inwestycyjnym Starachowice plasują się na coraz wyższych pozycjach w prestiżowym rankingu czasopisma samorządu terytorialnego „Wspólnota”.

Na rozwój miasta i realizację wyznaczonych przez samorząd celów skutecznie pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Nie odpuszczamy żadnej szansy poszukując dodatkowych źródeł finansowania dla naszych planów i zamierzeń zarówno z budżetu państwa jak i budżetu Unii Europejskiej.

Pomimo sukcesywnie zwiększanej ilości zadań nakładanych przez administrację rządową na samorządy i braku pokrycia finansowego w subwencjach i dotacjach przekazywanych na ich realizację na bieżąco wywiązujemy się ze spoczywających na nas obowiązkach.

Wyniki głosowania nad udzieleniem Prezydentowi Miasta Starachowice absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Starachowice za 2019 rok.

Za udzieleniem absolutorium głosowało -   13   radnych

Przeciwko  było –    0     radnych

Wstrzymało się od głosu –     3    radnych

Nieobecnych było – 5 radnych

Komentarz Prezydenta Miasta Marka Materka:

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej otrzymałem absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 rok. W minionym roku wydatkowaliśmy 216 milionów złotych. Zrealizowaliśmy rekordowy budżet i wiele inwestycji. Mamy ambitne plany i wielkie marzenia na przyszłość. 13 radnych było za, 3 radnych się wstrzymało. Dziękuję za to głosowanie, za aprobatę i wszystkie głosy, również te wstrzymujące. Dziękuję za zaufanie mieszkańcom, radnym, moim współpracownikom oraz wszystkim, dzięki którym Starachowice mogą cały czas się rozwijać.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe