Gimnastyka korekcyjna w dawnym III LO

  • 29.06.2020, 14:02
  • Iwona Bryła
2020-06-29powiat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzy powiatowe jednostki zmieniają adresy. Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach od sierpnia ma zacząć funkcjonowanie w budynku przy ulicy Glinianej opuszczonym przez III Liceum Ogólnokształcące oraz Młodzieżowy Dom Kultury. W tym miejscu pozostanie także zespół orzecznictwa o niepełnosprawności, natomiast Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie dzielić sąsiedztwo z Sanepidem przy ulicy Złotej.

Prowadzony przez powiat Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej przez lata zajmował należący do gminy Starachowice budynek przy ulicy Żeromskiego. Ze względu na kończącą się umowę najmu zdecydowano o jego przenosinach na ulicę Glinianą do obiektu zwolnionego przez III LO i MDK.

Ośrodek lada moment, bo w lipcu zacznie przeprowadzkę i w nowym miejscu powinien zacząć działalność od sierpnia. Zmiana siedziby wiąże się z wydaniem przez powiat około 40 tys. zł.

Lokalizację musiały także zmienić: Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Obie jednostki wyprowadziły się ze szpitala po tym, gdy został on przekształcony w zakaźny. Orzecznictwo zostało przeniesione do budynku przy ulicy Glinianej, gdzie zostanie już na stałe, a PCPR najprawdopodobniej znajdzie także stałą siedzibę w nowym lokum przy ulicy Złotej, które dzieli z Sanepidem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe