Mieszkańcy dostaną pieniądze na gromadzenie deszczówki

  • 29.06.2020, 14:03
  • Iwona Bryła
2020-06-29wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nawet 5 tys. zł dotacji na przydomową infrastrukturę zatrzymującą wody opadowe lub roztopowe będzie można otrzymać z nowego ogólnopolskiego programu „Moja Woda”. Mieszkańcy otrzymają pieniądze za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który przyjmuje wnioski od 1 lipca.

Poprzez program „Moja Woda” rząd chce dotacjami zachęcić mieszkańców domów jednorodzinnych do budowy urządzeń i instalacji umożliwiających gromadzenie wody pochodzącej z opadów deszczu, czy topniejącego śniegu. Do 5 tys. zł. będzie można dostać na zainstalowanie m.in. przydomowych zbiorników retencyjnych, budowę oczek wodnych, czy montaż urządzeń do zbierania wody i jej późniejszego wykorzystania choćby do podlewania ogrodów.

Wnioski będzie można składać od 1 lipca nie tylko w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, ale także w jego placówkach terenowych w Jędrzejowie, Starachowicach i Opatowie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe