Respiratory dla szpitala od Caritasu i firmy Budromost

  • 29.06.2020, 14:04
  • Iwona Bryła
2020-06-26respiratory.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach wsparcia szpitala w Starachowicach w walce z koronawirusem Caritas Diecezji Radomskiej oraz firma Budromost podarowała mu dziś trzy respiratory. Sprzęt został sfinansowany przez wspomniane przedsiębiorstwo oraz ze zbiórki pod nazwą „Zanurzeni w miłości".

Jeden z respiratorów został sfinansowany z darowizny przekazanej przez firmę Budromost Starachowice w kwocie 100 tys. zł. W ramach tych środków nasz szpital pod koniec kwietnia otrzymał już jeden kardiomonitor, a następny czeka w kolejce.

Dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Kaleta podkreślił, że sprzęt posłuży szpitalowi na długo, także po ustaniu epidemii koronawirusa.

Respiratory wspomogą pracę oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Jego kierownik doktor Marek Myśliwski dziękował ofiarodawcom za zrozumienie potrzeb tej jednostki.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe