Minister Marlena Maląg w starachowickiej firmie

  • 06.07.2020, 13:08
  • Iwona Bryła
2020-07-06starpol.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg gościła w naszym powiecie. Była m.in. w Starachowicach, gdzie mówiła o pomocy udzielonej przedsiębiorcom zmagającym się ze skutkami epidemii koronawirusa w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Zwiedziła też firmę Starpol, która z tego wsparcia skorzystała.

Minister Marlena Maląg mówiła, że rządowa pomoc dla przedsiębiorców w kryzysie została tak skonstruowana, by pomóc im w utrzymaniu zatrudnienia. Do tej pory Tarcza Antykryzysowa ochroniła w skali kraju 5 milionów miejsc pracy.

W wyniku epidemii pracę straciło 92 tysiące osób, ale trafiła do nich specjalistyczna pomoc finansowa w postaci dodatku solidarnościowego.

O swoich doświadczeniach z kryzysem i rządowym programem pomocowym opowiedział prezes firmy Starpol Edward Płusa.

Satysfakcję z tego, że pomoc z Tarczy Antykryzysowej trafiła do firmy z ich rodzinnego miasta wyrazili posłowie Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec.

Wojewoda Zbigniew Koniusz ocenił, że takie pomysły jak Tarcza Antykryzysowa zadziały, ponieważ stworzyła je zgodna ekipa.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe