Kadra olimpijska chwali zmodernizowaną strzelnicę

  • 08.07.2020, 14:08
  • Iwona Bryła
2020-07-08swit.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Strzelnica sportowa w Starachowicach po wartym prawie 7 mln zł remoncie zyskała renomę jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Potwierdza to ćwicząca w niej aktualnie strzelecka kadra narodowa oraz jej trenerzy. Na olimpijczyków czeka m.in. sterowana elektronicznie infrastruktura.

Jak ocenia prezes Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt” w Starachowicach Karol Kopeć remont, który przeszła strzelnica zmienił ją niemal w stu procentach.

Zmodernizowano wszystkie pawilony do strzelania z broni pneumatycznej, pistoletów i karabinów kulowych. Wyposażono je w wysokiej jakości sprzęt m.in. system umożliwiający elektroniczny odczyt oddawanych strzałów. Starachowicka placówka stała się jednym z najnowocześniejszym obiektów treningowych w kraju i jedynym takim w południowo - wschodniej Polsce. Nowe warunki testuje obecnie 12 zawodników ze strzeleckiej reprezentacji narodowej.

Na trening do zmodernizowanej strzelnicy w Starachowicach przyjechała m.in. pochodząca z naszego miasta Agata Nowak, złota medalistka olimpiady młodzieżowej oraz mistrzostw świata i Europy juniorów, a także Tomasz Bartnik, mistrz świata z 2018 roku, medalista mistrzostw Europy i wielokrotny triumfator mistrzostw Polski. Oboje znają to miejsce z przeszłości i z uznaniem wypowiadają się o obecnych warunkach.

Strzelnicę chwalą też trenerzy naszych kadrowiczów: Jolanta Samulewicz i Andrzej Kijowski.

Remont strzelnicy kosztował około 6 mln 800 tys. zł, z czego 2 mln 900 tys. zł pokryła dotacja z Ministerstwa Sportu, a resztę sfinansowała gmina Starachowice.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CzarnyprochMyszków
CzarnyprochMyszków 08.07.2020, 22:09
Znałem ten obiekt z przed lat . Już wtedy miał duże możliwości co do przepustowości oraz zaplecza socjalnego . Zarząd jak i obsługa obiektu zawsze wychodziła na przeciw strzelcom . Skoro są to ci sami włodarze tego obiektu nie dziwi fakt że i kadra zawodnicza jest zadowolona . Mimo nowoczesnego osprzętu ważne jest samopoczucie , oni po prostu czują się tu dobrze :) Myślę że będą wracać w to miejsce a to co osiągną dzięki treningom przełoży się na wyniki i będą godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej . Tak trzymać !!!

Pozostałe