Świętokrzyskie Cup - wakacyjny turniej online w FIFA 20!

  • 10.07.2020, 11:11
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Świętokrzyskie Cup - wakacyjny turniej online w FIFA 20!
W drugiej połowie lipca gracze FIFA 20 będą mieli okazję powalczyć w wakacyjnym turnieju organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Świętokrzyskie Cup - z honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Cyfryzacji - zostanie rozegrane online na PS4 w trzech kategoriach: szkoły, kluby sportowe i open.  Dzisiaj na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach z udziałem marszałka Andrzeja Bętkowskiego, członka Zarządu Województwa Tomasza Jamki, zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Piotra Kisiela, dyrektorów Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Ryszarda Mańko, Sławomira Szmala, Radosława Wasiaka oraz zawodnika Korony Kielce, zwycięzcy Ekstraklasa CUP 2020 Jakuba Żubrowskiego odbyła się uroczysta inauguracja turnieju.

Inicjatywa turnieju - nowatorska i odpowiadająca wymogom współczesnych czasów - zrodziła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.  - Rośnie w Polsce nowe pokolenie młodych, kreatywnych ludzi, dla których internet jest obszarem, w którym doskonale się odnajdują i z którym bardzo dobrze sobie radzą. Dlatego właśnie postanowiliśmy im zaproponować udział w projekcie Świętokrzyskie Cup 2020. Mam nadzieję, że będzie to dobra okazja do promocji naszego regionu wśród pasjonatów gier komputerowych. Chciałbym również w tym miejscu podziękować pani minister Annie Krupce za patronat honorowy nad turniejem. To kolejny dobry przykład współdziałania samorządu województwa świętokrzyskiego z panią minister i ministerstwem sportu – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Turniej będzie rozgrywany w trzech kategoriach: szkoły, kluby sportowe (dla uczniów i zawodników klubów sportowych z regionu świętokrzyskiego) i kategorii open przeznaczonej dla graczy z całego kraju.

Do udziału w turnieju zachęcał członek Zarządu Województwa Tomasza Jamka - zapisy ruszają już dzisiaj i potrwają do następnego piątku, tj. 17 lipca. Start rozgrywek zaplanowano na 20 lipca, a finały wszystkich kategorii odbędą się 31 lipca. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju FIFA 20!

Oprócz nagród rzeczowych od Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu przewidziane są także nagrody specjalne dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Reprezentanci szkół powalczą o roczną subskrypcję PlayStation Plus i preordery FIFA 21, a także ponad pół tysiąca butelek wody mineralnej Buskowianka - Zdrój dla swojej placówki. Zawodnicy klubów sportowych także zagrają o wielką dostawę wody, a do tego o 6-dniowy pobyt w Uzdrowisku Busko - Zdrój i reprezentowanie swojego klubu w meczu pokazowym przeciwko drużynie z Ekstraklasa Games. W turnieju open główną nagrodą są bilety na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Ambasadorem projektu jest Robert „Lisek” Liszka, który podczas swoich regularnych streamów na Facebooku będzie promował i nagradzał najlepsze akcje turnieju.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Patroni honorowi - Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu Anna Krupka i Ministerstwo Cyfryzacji. Sponsorem nagród jest Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. - producent naturalnej wody mineralnej Buskowianka-Zdrój. Partnerem merytorycznym jest Esports Association.

Więcej informacji oraz link do rejestracji można znaleźć na www.swietokrzyskiecup.pl

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe