Adaś z SP nr 2 cieszy się z nowego boiska

  • 10.07.2020, 12:29
  • Iwona Bryła
2020-07-10boiskosp2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dobiega końca budowa nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach. Uczniowie, ale i lokalna społeczność będą mogli korzystać z zespołu boisk plenerowych, umożliwiających uprawianie kilku dyscyplin lekkoatletycznych.

Inwestycja jest realizowana na peryferyjnym osiedlu Michałów przy szkole, która do niedawna praktycznie nie miała żadnego zaplecza do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Teraz gmina Starachowice wynagradza jej to z nawiązką budując boiska do piłki ręcznej i nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa połączone z 3- torową bieżnią, skocznią oraz rzutnią do pchnięcia kulą. Nowy obiekt jest w końcowej fazie prac, ale już podoba się małemu Adamowi, uczniowi SP nr 2, który oglądał go wraz z prezydentem Markiem Materkiem.

Budowa kosztuje około 780 tys. zł i została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Sportowy kompleks jest w większości skończony, do wykonania została jeszcze rzutnia, a także postawienie ławek i posianie trawy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe