Remontowy ruch w Parku Kultury

  • 13.07.2020, 13:52
  • Iwona Bryła
2020-07-13park.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 czerwca Starachowickie Centrum Kultury połączyło się z Młodzieżowym Domem Kultury, a nowa jednostka otrzymała nazwę Park Kultury. Siedziba pozostaje ta sama przy ulicy Radomskiej, ale w związku z przeniesieniem się do niej MDK, konieczny był remont, związany choćby z przystosowaniem pomieszczeń dla nowych lokatorów.

Prace remontowe prowadzone są z wykorzystaniem własnej siły roboczej. Jak mówi dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek – Piwarska angażują się w nie pracownicy, korzystając z przestoju wywołanego epidemią koronawirusa. Odnowiono m.in. wnętrza pięciu sal przystosowując je na nowe pracownie artystyczne, w związku z połączeniem z Młodzieżowym Domem Kultury.

 

W sali widowiskowo – kinowej kończą się prace prowadzone na zapleczu sceny. Zdemontowano m.in. nieużywane przewody elektryczne, usunięto stare podnośniki do dekoracji teatralnych i zastąpiono je nowymi, spełniającymi standardy bezpieczeństwa. Wymieniono również sceniczne oświetlenie na energooszczędne.

 

W planach jest jeszcze odnowienie podłogi na scenie oraz kurtyny.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe