Uczcili rocznicę rzezi wołyńskiej

  • 14.07.2020, 13:23
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uczcili rocznicę rzezi wołyńskiej
W dniu wczorajszym przedstawiciele Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS (MAN, PKC, APLEONA) uczcili 77 rocznicę rzezi dokonanej przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Polakach na Wołyniu. Zbrodnia ta miała miejsce w roku 1943.

W barbarzyński sposób zamordowano wtedy 120 tysięcy kobiet mężczyzn i dzieci. Zbrodnia ta nosi wszelkie znamiona ludobójstwa, ale niestety z niewiadomych względów za ludobójstwo nie została uznana a ci, którzy się jej dopuścili nie zostali nigdy ukarani. Wprost przeciwnie w dzisiejszej Ukrainie są uważani za bohaterów i za to „bohaterstwo” odznaczani i honorowani. Związkowcy z „Solidarności” umieści przy Pomniku Niepodległości okolicznościową tablicę i złożyli kwiaty.  

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe