W Mircu ma powstać nowy zbiornik wodny z szeregiem atrakcji

  • 17.07.2020, 14:44
  • Iwona Bryła
2020-07-17mirzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze Mirca planują dużą inwestycję o charakterze rekreacyjnym w niedalekiej odległości od urzędu gminy. Na terenie między stawem przy dawnym gimnazjum, a budynkiem przedszkola powstanie nowy zbiornik wodny z bogatą infrastrukturą wypoczynkową. Do przedszkola zostanie dobudowana sala widowiskowa, a w pobliżu ośrodka zdrowia pojawi się strefa rekreacji dla seniorów.

Nowy zbiornik wodny z wysepką, a na jego obrzeżach m.in. plaża, wieża widokowa z tyrolką, skate park i plac zabaw dla dzieci. Lokalne władze chcą, by za maksymalnie 3 lata tak wyglądała okolica Urzędu Gminy w Mircu.

Zmieni się także otoczenie przedszkola i przychodni zdrowia.

Samorząd w drodze konkursu pozyskał już wizualizację nowego wyglądu i zaczął przygotowania do opracowania dokumentacji projektowej, która ma być gotowa do końca roku. Sama budowa została zaplanowana na lata 2021-2023. Wypoczynkowe centrum to element dużego projektu obejmującego rewitalizację Mirca. W jego ramach władze gminy planują także modernizację dużego placu parkingowego w pobliżu biblioteki i remizy ochotniczej straży pożarnej. Pojawią się na nim m.in. miejsca do handlu oraz stacja obsługi rowerzystów.

Koszt przedsięwzięć ujętych w programie rewitalizacji Mirca został oszacowany na około 6 mln 600 tys. zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe