Kontynuacja zagospodarowania zalewu w Wąchocku

  • 22.06.2016, 15:11 (aktualizacja 22.06.2016, 15:41)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Kontynuacja zagospodarowania zalewu w Wąchocku
Nowa ścieżka rowerowa to główny punkt najbliższych planów władz gminy Wąchock na dalsze zagospodarowanie zbiornika wodnego. O pieniądze samorząd chce wystąpić do Programu „Infrastruktura i Środowisko” wspieranego budżetem Unii Europejskiej.

Są kolejne plany uatrakcyjnienia terenów rekreacyjnych wokół zalewu w Wąchocku. W ciągu dwóch lat samorząd chce rozbudować trasy dla rowerzystów. Założenie jest częścią wojewódzkiego programu dotyczącego skierowania ruchu turystycznego na obszary Natura 2000.

 

Ścieżka rowerowa jest odpowiedzią włodarzy Miasta i Gminy Wąchock na zwiększony ruch turystyczny po już przeprowadzonej rewitalizacji obrzeży zbiornika wodnego.

 

Źródłem finansowania przedsięwzięcia ma być Program „Infrastruktura i Środowisko” realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i dotowany pieniędzmi unijnymi. Urząd Miasta i Gminy Wąchock jest w trakcie przygotowywania wniosku. Sebastian Staniszewski z-ca burmistrza szacuje, że dokument będzie gotowy najpóźniej za dwa miesiące. W dalszych planach uatrakcyjniania obrzeży wąchockiego zbiornika jest budowa wieży widokowej na Górze Rocha.   

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe