Seniorzy nadal okradani metodą na telefon z prośbą o pieniądze

  • 27.07.2020, 12:45
  • Iwona Bryła
2020-07-27policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo, że ten proceder trwa od dobrych kilku lat i tak samo długo policja przed nim ostrzega, a media nagłaśniają, starsi ludzie nadal padają ofiarą wyłudzeń pieniędzy przez dzwoniących do nich oszustów. Podają się za różne osoby, ale zawsze proszą o jedno: o przekazanie gotówki, po którą zgłaszają się nieznani seniorom ludzie. Dlatego kierujmy się taką zasadą, że nie dajemy żadnych pieniędzy tym, których nie widzimy, lub nie znamy.

Kilkanaście dni temu głośny był w Starachowicach przypadek 91- letniej seniorki, która po rozmowie telefonicznej z fałszywą wnuczką straciła aż 90 tys. zł. Starachowicka policja ciągle otrzymuje zgłoszenia wyłudzeń pieniędzy tą lub podobną metodą. Niektórzy seniorzy są czujni, inni, niestety, nadal padają ofiarą bezczelnych złodziei. Tak stało się z 73-latką, która rzekomej synowej oddała 25 tys. zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe