Demonstracja pod hasłem sprzeciwu wobec przemocy domowej

  • 27.07.2020, 12:46
  • Iwona Bryła
2020-07-27przemoc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice włączyły się w ogólnopolski protest „Nie dla legalizacji przemocy domowej". Uczestnicy wydarzenia nie chcą, by Polska wycofał się z konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Tzw. Konwencja Antyprzemocowa obowiązuje w Polsce od 2016 roku. Organizatorzy protestu informują, że rząd ma zamiar ją wypowiedzieć. Budzi to ich sprzeciw, ponieważ obawiają się, że ofiary domowej agresji zostaną pozbawione skutecznego wsparcia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbycho
zbycho 28.07.2020, 12:49
Ofiary i mający obawy dot. tej sprawy niech się zapoznają z polskim prawem na ten temat, w sposób bardzo restrykcyjny traktuje ono stosujących przemoc w rodzinie wystarczy je tylko stosować zgodnie z prawem.
Stokrotka
Stokrotka 27.07.2020, 16:31
Wyszli kłamcy na ulicę!!!
Nikt nie chce legalizować przemocy domowej.Wręcz przeciwnie rząd wprowadził wiele by ochronić pokrzywdzonych przed dalszą przemocą. Teraz despota będzie musiał opuścić dom. Wcześniej kobieta uciekała z dzieckiem, często do domu samotnej matki.Zostały zwiększone kary za przestępstwa.
Rząd chce wypowiedzieć konwencję stambulską, która tylnymi drzwiami wprowadza GENDER.
Wstydźcie się protestujący.

Pozostałe