Patrol rowerowy

  • 28.07.2020, 13:25
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Patrol rowerowy
Na ulicach naszego miasta można zauważyć policjantów, którzy poruszają się na rowerach. Patrol rowerowy jest doskonałym uzupełniłem zmotoryzowanego czy pieszego. Policjanci mają możliwość czuwania nad bezpieczeństwem na osiedlowych uliczkach, w parku, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie da się dotrzeć radiowozem.

 Funkcjonariuszy w patrolu na rowerach z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach będzie można spotkać w parkach, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości wjechania radiowozem, natomiast patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu.

Ten sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki łamania przepisów w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz innych rowerzystów. Funkcjonariusze na jednośladach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta.

Patrol został utworzony po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe