Już 8 tysięcy świętokrzyskich gospodarstw skorzystało z programu „Czyste powietrze”

  • 28.07.2020, 15:39
  • Iwona Bryła
2020-07-28wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Program „Czyste powietrze”, finansujący wymianę starych pieców grzewczych na ekologiczne, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał już 8 tysięczną umowę. Takim akcentem jednostka zamyka to półrocze, wyjątkowo bogate w programy pomocowe dla różnych grup odbiorców.

Ostatnia konferencja w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach była okazją do podsumowania działań, podejmowanych w ciągu pierwszego półrocza br. W tym czasie Fundusz zrealizował cały szereg programów pomocowych dla takich grup jak: właściciele domów jednorodzinnych, działkowicze, samorządy, rolnicy, szpitale walczące z koronawirusem, firmy zmagające się ze skutkami epidemii, a nawet straż pożarna. Przykładowo tylko dla tej ostatniej adresowanych było kilka form wsparcia finansowego.

WFOŚiGW w Kielcach realizował też z sukcesem ogólnopolski program „Czyste powietrze”, który właścicielom domów jednorodzinnych oferuje pieniądze na zakup ekologicznych urządzeń grzewczych, wymianę nieszczelnych okien i drzwi, czy montaż odnawialnych źródeł energii. Od maja wnioski są przyjmowanie na prostszych zasadach i szybciej rozpatrywane.

W rezultacie pieniądze z „Czystego powietrza” trafiły już do 8 tysięcy świętokrzyskich gospodarstw domowych. Umowa o tym numerze została uroczyście zawarta z Martą Gułą, mieszkanką okolic Buska - Zdroju, która podkreśliła, że dzięki uproszczeniom jej podanie zostało zrealizowane już po 4 dniach.

Obecni na konferencji świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podkreślali imponujący wkład kieleckiego Funduszu nie tylko w ochronę przyrody, ale także w realizację projektów ważnych dla lokalnych społeczności i gospodarki.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe