Nasi seniorzy w ogólnopolskiej organizacji

  • 31.07.2020, 12:00
  • Iwona Bryła
2020-07-31utw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach odbyła się konferencja, na której powołano Świętokrzyską Delegaturę Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, organu działającego przy polskim Sejmie. Na jej czele stanął Jerzy Krawczyk, prezes starachowickiego UTW, a wśród członków znaleźli się także: Anna Tokarska, wiceprezes tej organizacji i Adam Buchelt, przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów.

W spotkaniu założycielskim oprócz seniorów - delegatów wzięli udział także przedstawiciele władz wojewódzkich oraz miasta i powiatu. Zaproszenie przyjęli m.in. Arkadiusz Ślipikowski z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Iwona Wielgus przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Seniorów oraz starosta Piotr Babicki i prezydent Starachowic Matek Materek. Obecna była także Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, który od 2015 roku działa przy Sejmie RP reprezentując interesy milionów Polaków w jesieni życia.

Do niedawna działało w terenie 7 przedstawicielstw OPS. Kolejna świeżo powołana delegatura obejmuje województwo świętokrzyskie, będzie działała pod przewodnictwem Jerzego Krawczyka, prezesa starachowickiego UTW i tu będzie miała swoją siedzibę.

Rozszerzenie działalności OPS na region świętokrzyski to okazja do budowania coraz silniejszej płaszczyzny współpracy do rozwiązywania problemów polskich seniorów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe