Ekoprojekt UTW w Starachowicach

  • 07.08.2020, 07:30
  • Iwona Bryła
2020-08-07utw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach stawia na bezpośredni kontakt z naturą. Na terenie swojego ogrodu działkowego prowadzi zajęcia popularyzujące wiedzę o roślinach, w tym ziołach leczniczo – przyprawowych. Proponuje je nie tylko własnym słuchaczom, ale i młodzieży angażując się w ekoedukację młodego pokolenia.

Ogród Społecznościowy UTW to miejsce, do którego jego słuchacze przenieśli obecnie część swojej aktywności. Letnia pora, piękna pogoda i wzmożony okres wegetacji roślin, sprzyjają zajęciom nastawionym na kontakt z naturą.

Seniorzy uczestniczą w zajęciach na temat wykorzystania ziół, bazując głównie na samodzielnie wyhodowanych roślinach. Przekonują się, że mięta, czy pokrzywa nie tylko leczą, ale i stanowią znakomity dodatek do potraw.

UTW prowadzi własny ogród działkowy od 4 lat. Seniorzy bardzo dbają o to miejsce, czego dowodem jest nagroda od Fundacji Ziemia i Ludzie z Warszawy.

Działka UTW liczy około 120 metrów kw. O jej wygląd troszczy się m.in. Zofia Zuba.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe