Rekrutacja do szkół powiatowych

  • 14.08.2020, 11:57
  • Powiat Starachowicki
Rekrutacja do szkół powiatowych
Dobiega końca nabór do szkół ponadpodstawowych. 12 sierpnia br. opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia.  Już dziś wiadomo, że 693 spośród 753 absolwentów w naszym powiecie wybrało szkoły, prowadzone przez Powiat Starachowicki. 

Szkoły podstawowe na terenie powiatu starachowickiego ukończyło w tym roku 753 absolwentów. 693 uczniów zostało przyjętych do szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki. 22 absolwentów wybrało szkoły prowadzone przez inne organy tj. szkoły publiczne w innych powiatach lub szkoły niepubliczne. Pozostałe 38 osób nie zgłosiło się dotąd do żadnej ze szkół, aktualnie jest poza systemem. Będą mogły więc uzupełnić wolne miejsca w placówkach.

I tak, 308 uczniów w tym roku wybrało licea.

Do I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach przyjęto 129 uczniów. Będą się oni uczyć w 4 klasach: humanistyczno – lingwistycznej, biologiczno – chemicznej, matematyczno – geograficznej i matematyczno – fizycznej.

W przypadku II LO w Starachowicach, zapisanych zostało 136 uczniów. Tu także utworzone zostaną 4 oddziały, o profilu: humanistycznym, matematyczno – fizycznym, biologiczno – chemicznych i językowym.

III LO wybrało 43 uczniów. Powstaną tu dwie klasy pierwsze: humanistyczno – artystyczna i informatyczno – językowa.

Szkoły zawodowe wybrało 385 uczniów.

Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Starachowicach przyjęło 122 uczniów. Będą się oni kształcić w 4, dwuzawodowych  oddziałach, na kierunkach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik chłodnictwa i klimatyzacji.

160 uczniów uczyć się będzie w Technikum nr 2 w ZSZ nr 2 w Starachowicach, gdzie utworzonych zostanie 5 oddziałów, w tym dwa dwuzawodowe. Młodzież będzie się kształcić w zawodach: technik informatyki, technik reklamy, technik logistyk, technik mechatronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, technik mechanik.

Do Szkoły Branżowej I stopnia w ZSZ nr 3 przyjęto jak dotąd 103 uczniów.  Będą się oni uczyć w klasach dwuzawodowych na kierunkach: kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik oraz elektryk.

W niektórych ze szkół nadal są wolne miejsca. I tak, uczniowie mogą aplikować do klas:

  • matematyczno – geograficznej w I LO (7 miejsc),

  • humanistyczno – artystycznej i informatyczno – językowej w III LO (łącznie 25 miejsc),

  • w zawodach: ekonomista – handlowiec, chłodnictwo i klimatyzacja w ZSZ nr 1 (4 miejsca),

  • w zawodach: kucharz, elektryk, kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz fryzjer w Szkole Branżowej I Stopnia w ZSZ nr 3 ( 15 miejsc).

12 sierpnia br. opublikowane zostały listy zakwalifikowanych do przyjęcia. Do 18 sierpnia br. godz. 15.00 muszą oni potwierdzić wolę nauki w szkole, dostarczając wymagane dokumenty. 19 sierpnia opublikowane zostaną ostateczne listy przyjętych osób.

Ponadto trwa jeszcze rekrutacja do Branżowej Szkoły II Stopnia w ZSZ nr 3 (dla absolwentów Szkoły Branżowej I Stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej). Nabór prowadzony jest na kierunkach: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, technik w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technik żywienia, technik elektryk. Chętni mogą składać dokumenty do 1 września br. w siedzibie szkoły.

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe