Dwie firmy chcą wykonać dokumentację wiaduktu

  • 14.08.2020, 12:59
  • Iwona Bryła
2020-08-14wiadukt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest nowy konkret w sprawie, od dawna planowanej przez powiat starachowicki, budowy wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ulicy Radomskiej. Na przetarg dotyczący wykonania dokumentacji tej inwestycji wpłynęły dwie oferty i jak przypuszcza Andrzej Klimczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

O wykonaniu przejścia drogowego nad linią kolejową przebiegającą przez ulicę Radomską w Starachowicach mówi się od dawna. Być może rozstrzygany właśnie przetarg na dokumentację inwestycji, będzie pierwszym krokiem do jej pomyślnej realizacji. Oferty złożyły dwie firmy i aktualnie trwa ich analiza. Przetarg powinien się rozstrzygnąć w przyszłym tygodniu. Jeśli się powiedzie, to wybrany wykonawca ma czas do września przyszłego roku na przygotowanie dokumentacji.

Sama budowa wiaduktu, szacowana na około 60 mln zł, miałaby się rozpocząć w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zdaje sobie sprawę, że sfinansowanie tak kosztownej inwestycji będzie nie lada wyzwaniem. Liczy, że gros pomocy popłynie z budżetu Unii Europejskiej, a także polskich kolei.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe