Strefa daje 50 tysięcy, ale oczekuje awansu do III ligi i przekształcenia klubu w spółkę

  • 21.08.2020, 13:22
  • Iwona Bryła
2020-08-21star.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bardzo radykalnie zabrzmiały słowa o przyszłości klubu piłkarskiego Star Starachowice wypowiedziane przez jego sponsora, czyli Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”. Strefa przekazała 50 tys. zł wsparcia, ale w zamian chce widzieć zielono - czarnych nie w IV, a w III lidze. Uważa także, że szansą na przetrwanie starachowickiego futbolu jest jego funkcjonowanie w ramach sportowej spółki akcyjnej.

Na konferencji prasowej dotyczącej podpisania nowej umowy sponsorskiej między SSE „Starachowice”, a Starem Starachowice, prezes strefy Marcin Perz stwierdził, że formuła stowarzyszenia w jakiej obecnie działa klub, zamyka przed nim drogę do profesjonalnego rozwoju. Nie da się budować stabilizacji finansowej tylko na hojności darczyńców, która siłą rzeczy może być zmienna.

 

Na konferencji obecny był szef Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec, o którym prezes strefy mówił jako o głównym sprawcy tego, że Star Starachowice w ogóle ma sponsorów. Parlamentarzysta stwierdził, że marzy mu się powrót czasów, gdy piłkarze byli dumą naszego miasta, a perspektywę tę urealnia zmiana statusu prawnego klubu: nie stowarzyszenie, a zarabiająca na siebie spółka.

 

Póki co Specjalna Strefa Ekonomiczna przelała na konto klubu 50 tys. zł, co zapewni finansowanie do końca br., a do grona sponsorów dołączyła też firma EkoMedia.

 

Dziękując za wsparcie prezes klubu Emil Krzemiński przypomniał, że Starowi Starachowice dopiero w ubiegłym roku, po 16 latach przerwy, udało się wrócić do IV ligi, a dodatkowym ciosem dla beniaminka był koronakryzys finansowy. Klub się jednak nie poddał, nawiązał współpracę z Juventą przyjmując w swoje szeregi nowych zawodników. Te zmiany w ocenie prezesa dobrze rokują na przyszłość.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sks
sks 21.08.2020, 17:47
Teraz nie będzie kabarety będzie chór

Pozostałe