Rozmowy w Starachowicach o przyszłości województwa

  • 21.08.2020, 14:18
  • Iwona Bryła
2020-08-21strategia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorząd województwa świętokrzyskiego przygotował projekt nowej strategii rozwoju regionu i w tym tygodniu rozpoczął jego konsultowanie z mieszkańcami poszczególnych powiatów. Jako pierwsi swoje uwagi mieli okazję zgłosić przedstawiciele powiatów: starachowickiego i ostrowieckiego na wczorajszym spotkaniu w naszym mieście.

Konsultacje odbyły się w budynku starachowickiego Parku Kultury pod przewodnictwem Andrzeja Prusia, szefa Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Samorządowiec wyjaśnia, że Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego jest rodzajem scenariusza uwzględniającego cele, do jakich będzie dążył region w najbliższej przyszłości. Plany władz są teraz konfrontowane z oczekiwaniami społecznymi.

 

Zdaniem Andrzeja Prusia świętokrzyska strategia rozwoju powinna się opierać na poprawie jakości życia mieszkańców poprzez wzrost zamożności regionu, co powinno się przełożyć na zahamowanie jego wyludniania.

 

Na spotkaniu konsultacyjnym w Starachowicach najliczniej zjawili się przedstawiciele samorządu terytorialnego i jego jednostek. Był m.in. prezydent Marek Materek, który uważa, że strategia wojewódzka powinna uwzględnić atuty naszego miasta takie jak np. rozwinięty przemysł.

 

Dalszy rozwój gospodarczy miasta, jak podkreśla prezydent, nie będzie jednak możliwy bez dobrej komunikacji.

 

Starachowice chcą być również miastem wyróżniającym się ekologicznie na tle województwa.

 

Strategia będzie konsultowana do 30 września we wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego. Uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który Sejmik Województwa Świętokrzyskiego planuje przyjąć pod koniec br.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe