Nowy rok szkolny w reżimie sanitarnym

  • 31.08.2020, 13:38
  • Iwona Bryła
2020-08-31nauka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jutro początek nowego roku szkolnego. Będzie inny od dotychczasowych z powodu epidemii koronawirusa. Jaka rzeczywistość czeka na przedszkolaków, uczniów i nauczycieli?

Jak mówi prezydent Starachowic Marek Materek dyrektorzy przedszkoli i szkół z odpowiednim wyprzedzeniem zostali zapoznani z wytycznymi ministra edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wynika z nich, że to kierujący placówkami odpowiadają za sposób ich pracy, natomiast w sytuacjach nadzwyczajnych dyrektorzy mogą liczyć na wsparcie gminy i kuratorium. Wiadomo, że w każdym przedszkolu i szkole musi być wydzielone pomieszczenie do izolacji osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

 

Jeśli wystąpi taka konieczność szkoły mogą przejść na nauczanie mieszane, tzn. część uczniów będzie przychodzić na normalne zajęcia, a reszta będzie edukowana zdalnie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe