7 firm zainteresowanych budową obwodnicy Wąchocka

  • 07.09.2020, 15:12
  • Iwona Bryła
2020-09-07obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty złożone na przetarg dotyczący zaprojektowania i budowy obwodnicy Wąchocka. O zlecenie ubiega się siedem firm. Generalna Dyrekcja planuje wyłonić zwycięzcę w takim terminie, by do zawarcia z nim umowy doszło w I kwartale 2021 roku.

Około 12 - kilometrowa obwodnica ominie Parszów i Wąchock. Będzie to dwujezdniowa droga o ruchu przyspieszonym z 11 obiektami inżynierskimi (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych), drogami dojazdowymi, ekranami akustycznnymi, infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe