Klub Dziecięcy „Bączek” już otwarty!

  • 08.09.2020, 15:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Klub Dziecięcy „Bączek” już otwarty!
Dwanaścioro dzieci w wieku do 3 lat będzie uczęszczać do otwartego w poniedziałek 7 września Klubu Dziecięcego „Bączek” w Tychowie Starym.

W uroczystym oddaniu nowej placówki uczestniczyli przedstawiciele władz gminy Mirzec: wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Anna Kawalec, radny Tychowa Starego Mirosław Niewczas, kierownik Centrum Usług Wspólnych Agata Mundzik, opiekunki z Klubu Dziecięcego „Bączek”: Marlena Bonio i Bożena Stasiak, podopieczni „Bączka” oraz ich rodzice.

Zebranych przed wejściem do placówki przywitał wójt Mirosław Seweryn, który wyraził nadzieję, że dzieci znajdą tu nie tylko fachową opiekę i bezpieczeństwo, ale też nowe przyjaźnie i mnóstwo dobrej zabawy. Wstęgę wraz z wójtem Mirosławem Sewerynem przecięli Igor i Hania, po czym wszyscy udali się na zwiedzanie pomieszczeń klubu. Dzieci od razu wypróbowały nowe zabawki i zadomowiły się w kącikach zabaw.

Klub Dziecięcy „Bączek” powstał przy znacznym udziale pieniędzy spoza budżetu gminy Mirzec. Gmina otrzymała 752 014 złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2010 z poddziałania „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3”. Wartość całego projektu wynosi 890 614 złotych. Gmina z własnego budżetu dołożyła 81 216 złotych oraz wniosła wkład niepieniężny w postaci zapewnienia pomieszczeń dla potrzeb klubu.

W ramach projektu wykonana została adaptacja pomieszczeń Klubu Dziecięcego „Bączek”: łazienki oraz sali dziennej, wykonano także osobne wejście do klubu oraz podjazd dla wózków. Na placu przed „Bączkiem” powstał kolorowy, bezpieczny plac zabaw. Zakupiono meble do sali zabaw i łazienki. Kupiono między innymi łóżeczka, materace, stoliki, krzesełka, tablicę interaktywną z rzutnikiem, radioodtwarzacz, aparat fotograficzny, laptop dla opiekuna, zestawy pomocy dydaktycznych, wyposażenie kącików zabaw oraz czteroosobowy wózek.

Zgodnie z projektem Klub Dziecięcy „Bączek” czynny jest w dni powszednie w godzinach od 7.00 do 15.00. Jednocześnie w placówce może przebywać maksymalnie 12 dzieci.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe