9 osób z powiatu starachowickiego z medalami 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

  • 11.09.2020, 13:09
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
9 osób z powiatu starachowickiego z medalami 100 – lecia Odzyskania Niepodległości
W Wojewódzkim Domu Kultury otwarto dziś wystawę NSZZ Solidarność – Nasze Początki. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz, który wręczył również Medale 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

W 2020 roku przeżywamy rocznice wydarzeń, które miały ogromny wpływ na losy naszego kraju. To między innymi rocznica Porozumień Sierpniowych z 1980 roku czy rocznica powstania NSZZ „Solidarność”. -„Solidarność  to była wspólnota marzeń i celów. A tym celem była Polska. Życzmy sobie, abyśmy ten entuzjazm przelali na następne pokolenia” – powiedział wojewoda podczas otwarcia wystawy.

 Otwarta dziś wystawa będzie czynna do 30 września br. Pokazuje ona wybrane dokumenty, plakaty i publikacje, fotografie oraz solidarnościowe pamiątki. Przedstawione materiały to szereg wspomnień sprzed 40 – tu laty, kiedy rodziła się Solidarność w Polsce i w regionie świętokrzyskim. Swoje zasoby dla organizacji wydarzenia udostępnili:  Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność, Biblioteka Uniwersytecka UJK w Kielcach oraz Archiwum Państwowe w Kielcach.

Podczas dzisiejszego wydarzenia decyzją Premiera Rządu RP odznaczone zostały 33 osoby z naszego regionu medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Dzisiejsza uroczystość to wyraz podziękowania i pamięci o tych, którym losy kraju nie były obojętne, którzy wierzyli, że ich postawa może zmienić na lepsze przyszłość kolejnych pokoleń.

W powiecie starachowickim odznaczeni zostali:

Robert Adamczyk - Starachowice

Cezary Berak - Starachowice

Edward Dudek - Starachowice

Stanisław Kosior - Starachowice

Marian Lasek - Pawłów

Ewa Markowska - Starachowice

Andrzej Markowski - Starachowice

Leszek Nowak - Starachowice

Paweł Perchel - Starachowice

Teresa Żarów-Pogłódek - Warszawa

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe