Ekologiczne inicjatywy miasta

  • 15.09.2020, 16:35
  • Iwona Bryła
2020-09-16autobusy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
22 września gmina Starachowice proponuje darmowe przejazdy komunikacją publiczną zamiast własnymi autami, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu. A jeszcze w tym roku chce ogłosić przetargi na inwestycje mające na celu zmniejszenie ilości spalin. Jedną z nich jest zakup 20 autobusów na gaz.

Mieszkańcy, którzy w przyszły wtorek 22 września zrezygnują z jazdy własnymi samochodami na rzecz autobusów miejskich, będą mogli podróżować za darmo. Warunkiem jest posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego auta. Tak Starachowice będą obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu.

 

Dzień bez Samochodu, a przez to z czystszym powietrzem to tylko jedna z ekologicznych inicjatyw gminy Starachowice. Kończą się przygotowania do realizacji części projektu wartości ponad 54 mln zł, na który gmina otrzymała dotacje: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości około 27 mln zł oraz z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 4,5 mln zł. Projekt nazywany jest w skrócie „niską emisją”, bo jego celem jest ograniczenie zanieczyszczania atmosfery spalinami samochodowymi. By to osiągnąć miasto chce kupić autobusy zasilane gazem, a mieszkańców zachęcić do przesiadki na jednoślady po wybudowaniu 12 km ścieżek rowerowych.

 

Jak informuje prezydent Marek Materek jeszcze w tym roku gmina zamierza ogłosić przetarg na zakup 20 autobusów na gaz oraz na remont bazy obsługującej komunikację miejską wraz z dyspozytornią i stacją paliw dla nowych ekopojazdów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem procedura przetargowa mogłaby zostać uruchomiona w listopadzie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaga
jaga 16.09.2020, 08:48
A obok spalarnia śmieci

Pozostałe