Projekt edukacji cyfrowej w II LO w Starachowicach

  • 23.09.2020, 11:09
  • Iwona Bryła
2020-09-23iilo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
20 komputerów, 7 laptopów, drukarka 3D, zajęcia z robotyki i programowania - to tylko kilka przykładów korzyści, jakie II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach odniesie z udziału w projekcie „Akademia Programowania”. Jego wartość to ponad 490 tys. zł, z czego ponad 161 tys. zł zostało przeznaczone na pomoce dydaktyczne, wprowadzające młodzież i nauczycieli w świat nowoczesnych technologii.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach uroczyście otwarto pracownię komputerową w ramach realizowanego w szkole projektu pod hasłem „Akademia Programowania”. Jego wykonawcą jest Akademia Przedsiębiorczości w partnerstwie ze Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice”.

Wyposażenie pracowni kosztuje ponad 161 tys. zł i obejmuje m.in. 20 komputerów, 7 laptopów, interaktywny monitor na mobilnym statywie, drukarkę 3D oraz 27 zestawów urządzeń na zajęcia z elektroniki oraz robotyki i programowania. „Akademia Programowania” to także cykl zajęć dla 150 uczniów i 36 nauczycieli. Dla młodzieży przygotowano kursy obejmujące m.in. projektowanie i drukowanie trójwymiarowe, tworzenie aplikacji w systemie Android oraz programowanie w językach C i C ++. Pedagodzy z kolei będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.

Wartość projektu to ponad 490 tys. zł. Większość tej kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Patronat nad projektem objęła Politechnika Świętokrzyska licząc na pozyskanie nowych studentów kierunków związanych z informatyką.

„Akademia Programowania” potrwa do końca czerwca przyszłego roku. Projekt, jak zgodnie podkreślano, niesie ze sobą szansę na przygotowania kadr, które wypełnią lukę na rynku zatrudnienia związaną z nowoczesnymi technologiami.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe