16- ta edycja konkursu o Polskim Papieżu

  • 25.09.2020, 10:42
  • Iwona Bryła
2020-09-25konkursjp2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach, mimo kłopotów związanych z epidemią koronawirusa, nie rezygnuje z organizacji konkursu poświęconego osobie swojego patrona. Uczestnictwo będzie możliwe za pośrednictwem internetu, a zaproszenie zostało skierowane do wszystkich szkół z naszego miasta, a także placówek z województwa świętokrzyskiego noszących imię Świętego Papieża. Rozstrzygnięcia planowane jest pod koniec roku, a nagrody mają być wyjątkowe.

Konkurs papieski to tradycja, która w SP nr 2 trwa od roku nadania placówce imienia Jana Pawła II. Od pewnego czasu szkoła organizuje go w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki. Adresatami są uczniowie starachowickich szkół, ale w tym roku dołączyły do nich także te świętokrzyskie placówki, którym patronuje Polski Papież.

Myśl przewodnia tegorocznej edycji to wymiar społeczny i moralny pielgrzymek Jana Pawła II do Polski.

Najmłodsi uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie prac plastycznych zainspirowanych tym tematem, natomiast od starszych jury oczekuje przekazów multimedialnych.

Epidemia koronawirusa narzuciła tegorocznej edycji konkursu ramy wirtualne. Wszystkie prace będą więc przyjmowane drogą elektroniczną. Dyrektor SP nr 2 Agnieszka Samsonowska zwraca uwagę na szerokie grono konkursowych patronów.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest pod koniec br., natomiast nagrody mają być miłą niespodzianką.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe