Nie będzie przenosin ZSZ nr 3, ale powstanie ekoszkoła

  • 25.09.2020, 10:54
  • Maciej Cieciora
2020-09-25ekoszkola_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas wspólnej konferencji prasowej starosty powiatu starachowickiego Piotra Babickiego oraz prezydenta miasta Starachowice Marka Materka poruszony został temat przenosin ZSZ nr 3 w Starachowicach. Jak mówią obaj włodarze zmiany lokalizacji tej placówki nie będzie, ale powstanie ekoszkoła przy ul. Leśnej.

O wspólnym pomyśle władz powiatu i miasta dotyczącym przenosin ZSZ nr 3 do kompleksu budynków po Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej informowaliśmy już wcześniej. Po podjęciu decyzji o przenosinach szkoły przez radę powiatu uchwała została unieważniona przez wojewodę świętokrzyskiego. W efekcie czego radni zadecydowali o wniesieniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, który uznał, że placówka może zmienić swoją lokalizację.

Mimo przychylnej decyzji sądu władze powiatu zdecydowały o pozostawieniu ZSZ nr 3 w dotychczasowym miejscu, choć starosta Piotr Babicki nie krył, że przy ulicy Leśnej placówka miałaby lepsze szanse na rozwój.

Zarząd powiatu złożył wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kompleksową termomodernizację ZSZ nr 3, w tym szkolnej hali sportowej. Ponieważ jak zaznaczył starosta budżet powiatu nie jest w stanie samodzielnie ponieść kosztów tej inwestycji.

Prezydent Marek Materek zaznaczył, że miasto będzie dalej inwestować w swój kompleks edukacyjny przy ulicy Leśnej. Związane jest to ze staraniami gminy o pozyskanie tzw. funduszy norweskich na stworzenie w tym miejscu ekoszkoły.

Ekoszkoła to odpowiedź na oczekiwania lokalnej społeczności. Przy tej okazji prezydent wyraził satysfakcję z powodu odrzucenia przez powiat uchwały związanej z kwestiami LGBT. Dzięki temu oba samorządy mogą ubiegać się o środki na realizację lokalnych inwestycji.

Maciej Cieciora

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 25.09.2020, 15:49
Dziękujemy pani Joannie Główce, że ZSZ nr 3 pozostanie w starym budynku. Młodzież i rodzice prosili panią Główkę, żeby walczyła o szkołę dla nich. Nie było łatwo, ale najważniejsze, że jest sukces.
Starachowickie władze nie powinny sięgać po fundusze norweskie, bo Norwegowie twierdzą , że w Polsce są strefy wolne od LGBT. My wiemy , ze takie tabliczki wieszał aktywista LGBT. Polacy powinni mieć swój honor. Czym innym jest obrona naszych wartości i rodziny, a czym innym strefa wolna od LGBTq+. Jedna z miejscowości wystąpiła na drogę sądową w sprawie tych kłamstw. Inni powinni do nich dołączyć.
Te fundusze norweskie, to jakieś grosze. Można wystąpić do naszego rządu o dofinansowanie. I nie ma się czym chwalić panie prezydencie Materek i panie Babicki.

Pozostałe