Boisko przy II LO i sportowe trybuny

  • 28.09.2020, 15:45
  • Iwona Bryła
2020-09-28boisko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze powiatu starachowickiego czynią starania o budowę boiska przy II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Szkolnej. Przekażą też gminie Starachowice 140 tys. zł dotacji na m.in. powstanie trybun przy boisku koło Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zamian szkoły prowadzone przez powiat mają bezpłatnie korzystać z tego obiektu, a także ze stadionu miejskiego.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego przy II LO to ponad 1 mln 200 tys. zł. Władze powiatu złożyły wniosek o jej stuprocentowe sfinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W przyszłym roku powiat zamierza przekazać gminie Starachowice 140 tys. zł na utrzymanie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Szkolnej. Dotacja zostanie przeznaczona na powstanie trybun dla kibiców oraz zakup materiałów do konserwacji nawierzchni boiska.

Wkład finansowy starostwa w utrzymanie miejskich obiektów sportowych przełoży się na możliwość bezpłatnego i bezterminowego korzystania z boiska i stadionu przez uczniów szkół prowadzonych przez powiat.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe