Od stycznia drożej za śmieci!

  • 28.09.2020, 15:45
  • Maciej Cieciora
2020-09-28smieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejscy radni na ostatniej sesji przyjęli uchwałę śmieciową. Od stycznia czeka nas ponad stuprocentowa podwyżka za wywóz odpadów. Nowa stawka za śmieci segregowane to 27,50 zł od osoby miesięcznie. Natomiast za nie posortowanie odpadów będzie nakładana kara w wysokości 55 zł od osoby. Przed głosowaniem odbyła się długa dyskusja z wieloma pytaniami i propozycjami.

Miejscy radni mieli szereg pytań związanych z podwyżkami. Mariusz Zaborski chciał wiedzieć, czy znaczącą podwyżka śmieciowa przełoży się na nowe etaty w urzędzie miejskim. Prezydent Marek Materek wyjaśnił, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Radny Dariusz Lipiec proponował, aby to miejska spółka odbierała od mieszkańców śmieci, bo w jego przekonaniu nie spowodowałoby to tak znaczącej podwyżki.

Prezydent odpowiedział, że zaczął już rozmowy z sąsiednimi gminami na temat stworzenia wspólnego podmiotu zajmującego się gospodarką śmieciową. Zaznaczył jednak, że takie rozwiązanie nie przyniesie znaczącego spadku opłaty śmieciowej dla mieszkańców.

Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Dróg i Ochrony Środowiska Ernest Kumek wyjaśnił radnym, skąd wzięła się tak drastyczna podwyżka.

Radny Mariusz Konarski dopytywał o sposób egzekwowania kar za brak segregacji. W odpowiedzi Ernest Kumek wymienił sposoby kontroli, jakie planuje stworzyć gmina.

 

Prezydent stwierdził, że przyjęcie uchwały jest konieczne, by miasto od nowego roku nie zostało z problemem nieodebranych odpadów.  Za uchwałą dotyczącą ustalenia stawki za wywóz odpadów komunalnych na kwotę 27,50 zł zagłosowało 12 radnych, 3 było przeciw, 1 nie oddał głosu, 4 się wstrzymało, a 1 był nieobecny.

Maciej Cieciora

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe