Nagrody Żelaznego Pierścienia i koncert muzyki klasycznej

  • 29.09.2020, 15:54
  • Iwona Bryła
2020-09-30pierscien.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W najbliższą sobotę 3 października o godz. 16.00 w Muzeum Przyrody i Techniki starosta starachowicki wręczy Honorowe Nagrody Gospodarcze, czyli „Żelazne Pierścienie” wyróżniającym się w ubiegłym roku firmom naszego powiatu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert muzyki klasycznej im. Ludwiga van Beethovena. Dla naszych widzów mamy dwa podwójne zaproszenia na obie imprezy. W tym celu należy dziś w godz. od 18.00 do 22.00 wysłać maila o tytule „ŻELAZNY PIERŚCIEŃ” na adres: [email protected], podając w treści swoje imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania wraz z ulicą oraz numer kontaktowy. Bilety zdobędą osoby, które napiszą do nas jako 3 i 6 z kolei. Liczy się tylko pierwsze zgłoszenie każdej osoby. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych w celu wyłonienia zwycięzców konkursu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie (sms-em).

Po przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa powiat starachowicki powraca do uroczystości wręczenia najlepszym regionalnym firmom, nagród gospodarczych starosty w postaci statuetek „Żelaznego Pierścienia”. Wydarzenie planowane pierwotnie na marzec odbędzie się w najbliższą sobotę 3 października. Wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach: dla przedsiębiorstw mikro- , małych, średnich i dużych. Jak przypomniał wicestarosta Dariusz Dąbrowski będzie to druga edycja; pierwsze „Żelazne Pierścienie” trafiły do przedsiębiorców w 2016 roku.

 

Statuetki są replikami autentycznych pierścieni z III w n.e., odkrytych w 1930 roku w pobliżu dzisiejszego Muzeum Przyrody i Techniki.

 

Laureaci „Żelaznych Pierścieni” zostali wybrani spośród 12 kandydatów.

 

Wręczeniu nagród będzie towarzyszyć koncert instrumentalny w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, bo mimo, że mamy już jesień zdecydowano się pozostać przy oryginalnej nazwie. To impreza o randze międzynarodowej, organizowana przez Elżbietę Penderecką, żonę wybitnego, zmarłego w tym roku, kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.

 

Starachowicka publiczność będzie mogła usłyszeć wybrane utwory Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna i Fryderyka Chopina. Będzie też recytacja poezji w wykonaniu aktora Sławomira Hollanda.

 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną wstęp na galę „Żelaznych Pierścieni” i koncert będzie możliwy wyłącznie z zaproszeniami. Będzie je można uzyskać m.in. w redakcji Telewizji Starachowice w ramach konkursu. Oba wydarzenie będą też transmitowana na żywo na profilu fejsbukowym starosty Piotra Babickiego.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe